Wolontariat Koleżeński

Z przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie do projektu pn. „Wolontariat koleżeński” złożonego na podstawie konkursu FIO 2019, w ramach priorytetu 2 – Aktywne społeczeństwo, kierunek działania 2 – Rozwijanie wolontariatu.
Jest to ogromny sukces naszej Organizacji. W tegorocznej edycji FIO wpłynęło 3276 wniosków, dofinansowanie uzyskało tylko 218. Wybrano te, które zdaniem ekspertów FIO są najbardziej wartościowe, zmieniające myślenie społeczeństwa w Polsce oraz prowadzące do istotnej zmiany społecznej.
Projekt złożony przez nasze Stowarzyszenie dotyczy zorganizowania w Częstochowie oraz regionie wolontariatu koleżeńskiego dla osób z spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością sprzężoną.
Wolontariat koleżeński to innowacyjny projekt mający na celu wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Jego ideą jest pomoc osobom autystycznym w nawiązaniu relacji koleżeńskiej. Bo oprócz rodzica, terapeuty ,nauczyciela potrzebny jest jeszcze ktoś, kto najzwyczajniej w świecie wpadnie pograć w planszówki lub pokopać razem piłkę. Ktoś, kto ma takie same zainteresowania, tak samo lubi spędzać wolny czas. Odzew, z jakim spotkał się projekt, utwierdził nas w słuszności tej inicjatywy.


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

NIW

Partnerem projektu jest Gmina Miasto Częstochowa

NIWCz