Międzynarodowa Konferencja Naukowa

program-konferencji

Już 25 listopada 2016 roku zapraszamy na kolejną, tym razem Międzynarodową  Konferencję Naukową  ” Jestem osobą z autyzmem – dajcie mi szansę”, współorganizowaną przez Nasze Stowarzyszenie.

Miejsce spotkania : Aula w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie , przy ul. Legionów 58.

Zgłoszenia i pytania można kierować na adres e-mail: cspozpa.konferencja@wp.pl

 

Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie Pani Alicia Eysenck.

 

Alicia Eysenck   B.A (Hons.) ( licencjat z honorami)

C.Psychol.  AFBPsS Chartered Psychologist (członek zrzeszenia psychologów  Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego )

Clinical Psychologist (HCPC Registered) (psycholog kliniczny, zrzeszony w HCPC)     

Pani Alicia jest psychologiem klinicznym z dwudziestoletnim stażem w  National Health Service (odpowiednik NFZ w Wielkiej Brytanii) oraz dziesięcioletnim stażem jako niezależny psycholog kliniczny. Jest członkiem  wydziału psychologii klinicznej  dzieci, młodzieży oraz ich rodzin w oddziale Brytyjskiej Psychologii  Społecznej.

Podczas pierwszych lat pracy w NHS Pani  Alicia była zatrudniona  jako pracownik społeczny zajmując  się  programem „ Nauczanie osób niepełnosprawnych przez całe życie”,  a następnie  w dziedzinie pediatrii  w szpitalu ogólnym, gdzie była członkiem grupy „Dziecięcy Rozwój” .

Ma różnorodne doświadczenie w dziedzinie zdrowia psychicznego zdobytego w czasie kolejnych czterech lat  spędzonych w „Ośrodku zdrowia psychicznego  dla dzieci i nastolatków”, gdzie pracowała w specjalistycznej grupie zajmującej się dziećmi i młodymi ludźmi wykazującymi  trudności w zachowaniu. Pani Alicia ofertuje zakres  Terapii CBT oraz doradza w zakresie analizy  zachowania oraz wsparcia  poprzez pozytywne strategie  zachowania.

Jej doświadczenie od zawsze obejmowało dużą liczbę dzieci i dorosłych z zaburzeniami  autyzmu. To są jej szczególne zainteresowania , a w czasie ostatnich 10 lat  wyspecjalizowała się w  asystowaniu  osobom z zaburzeniami autyzmu poprzez pracę w specjalistycznych placówkach   oraz Specjalnych Szkołach/Collegach   dla dzieci, młodzieży  i dorosłych z różnymi nieprawidłowościami uczenia się.

Jej zainteresowania badawcze obejmują programy wczesnej interwencji dla dzieci z problemami językowymi/ komunikacyjnymi  oraz  wcześnie zdiagnozowanym spektrum autyzmu.

karta-zgloszenia